Světová premiéra Tatry na vodík

Na ostravské konferenci H2 Forum 2023 zaměřené na vodíkové technologie poprvé prezentujeme naše komplexní technologické řešení vodíkové infrastruktury s nákladními vozy TATRA.

Modrá Tatra s vyobrazeným vodíkem na dveřích kabiny stojí před aulou Gong v Dolních Vítkovicích a je nepřehlédnutelná. Svého druhu je jediná na světě.  A my k tomuto unikátnímu vozu s bezemisním pohonem nabízíme projektové a technické řešení vodíkových plnících stanic.

„TATRA je napříč svou historií nositelem pokroku a inovací. A nejinak je tomu nyní. Kombinací tradičního prověřeného tatrováckého podvozku a vodíkového pohonu na nové platformě Force vzniká unikátní bezemisní řešení skýtající široké množnosti konfigurací a využití. Tento prototyp je první vlaštovkou blízké budoucnosti. Tatra tak svým zákazníkům nabídne perfektní nástroj k naplnění jejich vlastních ESG cílů a přispěje ke zrodu a rozvoji vodíkové ekonomiky nejen našeho regionu,“ řekl k premiéře vodíkové Tatry Radim Matera z vedení Promet Group, který je zodpovědný za inovační projekty.

Dvoudenní konference H2 Fórum 2023 se v aule Gong účastní 28 řečníků a 37 zahraničních hostů. Jde o největší událost tohoto druhu zaměřenou na vodíkové technologie a rozvoj vodíku v České republice. Organizuje ji Moravskoslezský kraj, který je také jedním ze zakladatelů Moravskoslezského Vodíkového Klastru.

„Zvlášť v dnešní době rámované nepředvídatelností elektřiny i plynu se potvrzuje, že vodík potřebujeme. Tečka. Musíme napnout síly a dát rozvoji využívání vodíkových technologií nejvyšší prioritu. Pokud spojíme síly, budeme se moci vzájemně inspirovat, předávat si know-how a společně usilovat o evropské peníze. Kdo jiný, než uhelné regiony by měly být prvními vodíkovými údolími v Česku?,“ komentuje aktivity firem MS kraje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

24. 10. 2023 Události, ESG, Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše