Promet Group v doprovodném týmu prezidenta

Radim Matera zodpovědný za inovace ve skupině Promet Group se zúčastnil doprovodné podnikatelské mise prezidenta Petr Pavel do Lucemburska.

Akce, kterou spolupořádali Velvyslanectví ČR v Lucemburku / Ambassade de Tchéquie à Luxembourg, Hospodářská Komora a agentura CzechTrade, se zúčastnilo na dvacet zástupců českých firem.

„Zaměření podnikatelské mise na inovace v IT a cybersecurity je pro nás aktuálním tématem nejen pro průmysl 4.0, jímž se aktivně zabýváme. Lucembursko, jakožto ‚evropský tygr inovací‘, nám má co nabídnout i v dalších oblastech,“ říká Radim Matera.

Příjemné bylo podle něj také setkání s panem prezidentem, které proběhlo v uvolněném duchu. „Co jsme s panem prezidentem diskutovali, to zatím neprozradím. Mimo jiné jsem jej ale pozval do Kopřivnice. A co na to pan prezident? Že už v Tatře byl a na to já, že nikoli jako prezident. Koneckonců Kopřivnice není jen TATRA TRUCKS, ale to si ještě nechávám pro sebe, pokud by mé pozvání přece jen přijal.“

Součástí nabitého programu bylo jednání českých a lucemburských firem z IT sektoru, cybersecurity a vesmírných technologií, ale také prohlídka a setkání se zástupci University of Luxembourg. Tato univerzita kombinuje obory od přírodních věd, matematiky, technologií a medicíny přes právo, ekonomii a finance až ke společenským vědám a vzdělávání s důrazem na aplikovaný výzkum.

Kapitáni českého průmyslu navštívili také Luxinnovation GIE s prezentací House of Cybersecurity, Luxembourg Space Agency a Luxembourg Institute of Science and Technology-LIST. Konala se také návštěva společného projektu státu a soukromého sektoru GovSat, předního satelitního operátora a NATO Support and Procurement Agency (NSPA) zaměřené na soutěžení zakázek a další.

První dvě fotografie zdroj KPR: Zuzana Bönisch

7. 3. 2024 Události, Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše