Nejcennější sbírka automobilů v Česku patří Materům a Strnadům

"Podnikání není jen o zisku, ale i o budování tradice," vštěpuje svým dětem a nástupcům ve vedení firmy René Matera, zakladatel naší skupiny PROMET GROUP. Díky tomuto přesvědčení je dnes spolumajitelem nejcennější sbírky automobilů v Česku!

Sbírka čítá 85 nákladních a 61 osobních historických vozidel. René Matera ji společně s Jaroslavem Strnadem (Czechoslovak Group) postupně vybudoval po nákupu automobilky TATRA TRUCKS a.s. v roce 2013. Oba akcionáři se tehdy shodli na jednom. Kromě restartu firmy chtěli vyzdvihnout její historický odkaz. Čas a nemalé prostředky proto investovali do sbírky tatrováckých veteránů.

Postupně nakupovali hlavně nákladní vozidla a právě pro ně nechali v Kopřivnici ve spolupráci s Moravskoslezkým krajem postavit také nové Muzeum nákladních automobilů Tatra. Veřejnosti se otevřelo v roce 2021. Před ním stojí i největší chlouba sbírky - opravená národní technická památka Slovenská strela.

Podrobnosti si přečtěte v článku deníku E15.

13. 9. 2023 Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše