Ekologizace slévárny PROMET FOUNDRY

S projektem Ekologizace slévárny PROMET FOUNDRY jedeme na plný plyn! Práce probíhají souběžně snad v každém koutě slévárny, a tak vám přinášíme v krátkosti aktuální informace z místního dění. A že se toho děje!

V současné době dokončujeme novou střechu slévárny včetně osazení světlíků, vzduchotechniky, filtrů a pod střechou se instaluje nové úsporné osvětlení hal slévárny a čistírny. Investice do technologií ovšem nezůstávají pozadu a kromě již dokončeného tryskacího stroje, o kterém jsme vás informovali v minulých příspěvcích, se s vervou pracuje na stavbě základu vytloukacího roštu nové ruční formovny, kde se zároveň montuje mísič, válečkové trasy a nová elektroinstalace. ???? Na tavírně, kde je nainstalovaná nová indukční pec dovezena z Británie, a z jejíž dopravy a usazení jsme vám v minulosti natočili krátké video, by měla přejít do zkušebního provozu koncem května. Současně probíhá výztuž jeřábových drah a následné osazení nových mostových jeřábů s novými trolejemi a elektroinstalací.
 
V čistírně byl do zkušebního provozu uveden bubnový a závěsný průchozí tryskací stroj a připravuje se zahájení zkušebního provozu dvoustolového tryskače. V dubnu byl zahájen zkušební provoz nové jaderny.
 
Práce jsou náročné, ale věříme, že mají smysl a pomohou k rozvoji tradiční vsetínské slévárny i celého regionu.

26. 4. 2023 Investice, ESG

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše