Příběh společnosti VAMOZ

Stavby jakýchkoli rozměrů nejsou pro VAMOZ žádný problém! VAMOZ se řadí mezi významné tuzemské dodavatele zejména v oblasti kompletních dodávek staveb a rekonstrukcí na klíč.

Společnost VAMOZ byla založena v roce 1999 a po celou dobu své existence získávala řadu významných tuzemských i zahraničních zákazníků. Svou produkcí se společnost zaměřuje na stavby, kovovýrobu, montáž a údržbu technologických a energetických zařízení včetně elektro instalačních prací. V červnu 2017 byla úspěšně ukončena reorganizace společnosti a VAMOZ se tak mohl aktivně zapojit do působení na trhu již pod křídly nového vlastníka, skupiny PROMET GROUP. Ten tak zahájil revizi a koordinaci veškerých procesů ve vazbě na holdingovou skupinu a současně připravoval investice na podporu rozvoje obchodních aktivit.

V současné době se VAMOZ řadí mezi významné tuzemské dodavatele zejména v oblasti kompletních dodávek staveb a rekonstrukcí na klíč, kompletních dodávek technologií včetně montáží a uvedení do provozu, zpracováním software pro řídící systémy a kompletních dodávek projektových dokumentací. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří Cromodora Wheels, Maxion Wheels, Continental či CPI. Jedny z posledních realizací v oblasti stavebních dodávek byla finalizace zakázek v Otrokovicích a ve slovenském Púchově, rozšíření obchodního centra v Olomouci a získání zakázky pro jednoho z největších developerů v zemi.

VAMOZ je v povědomí rovněž u staveb občanské vybavenosti, nejenže rekonstruuje a zatepluje bytové domy, prováděl i kompletní výstavbu administrativní budovy ostravské ZOO včetně vstupu a přilehlého parkoviště a rekonstruoval útočiště pro mnoho zvířecích obyvatel. VAMOZ mimo jiné provedl též rekonstrukci sportovní haly ČEZ aréna, nyní pod názvem Ostravar aréna, kde provedl výměnu celé ledové plochy a výsuvných tribun. Pod jeho taktovkou proběhla například i rekonstrukce Slezskoostravského hradu. Součástí společnosti VAMOZ je i nářaďovna, v níž se vyrábí a provádí údržba nástrojů pro lití a lisování kol.

Tak jako předešlá léta se pro VAMOZ nesla ve znamení organizačních změn, tak i rok 2020 se nesl v podobném duchu. Mezi ty nejvýznamnější se řadí akvizice uceleného týmu s bohatými zkušenostmi při výrobě ocelových konstrukcí. V té souvislosti došlo ke změně portfolia výroby ocelových konstrukcí se zaměřením na technologické celky a podsestavy. Investice mířily do modernizace technologie v oblasti kovoobrábění, investovalo se do zakoupení horizontálního obráběcího centra WHN 13 CNC, to vše umožní obrábět výrobky v délkách do 5 000 mm. Zmíněné inovace tak společnosti pomohou i k širší škále nabízeného segmentu své nářaďovny v oboru obrábění velkých svařovacích celků. Zavedení systému Start – Stop, jenž slouží ke zpřesnění informačních toků obrobny, tak bylo jen dalším bodem v řadě zrealizovaných inovací. Tento systém umožňuje efektivnější sledování jednotlivých zakázek.

Na poli průmyslových staveb se společnosti VAMOZ daří, ale výzvou na další léta je opětovně navrátit silnou pozici v oblasti staveb občanské vybavenosti a rozšířit portfolio zákazníků pro nářaďovnu, jak v oblasti nových nástrojů, tak servisování.

16. 12. 2020 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše