Příběh společnosti Tawesco Automotive

Nejmladším přírůstkem ve skupině PROMET GROUP je společnost Tawesco Automotive. 

Tawesco Automotive zastupuje výrobu lisovaných a svařovaných dílů z oceli i hliníku pro automobilový průmysl, jak pro výrobce osobních automobilů, tak i nákladních vozidel. Společnost má k dispozici dva výrobní provozy v Úvalech a Praze – Letňanech. Výroba je primárně zaměřena na lisované díly, které jsou bodově svařovány do sestav. Společnost díly vyrábí a dodává včetně povrchových úprav a tyto díly jsou vyráběny pro takřka všechny zástupce automobilových značek v Evropě. Mezi významné zákazníky patří např. VOLVO GROUP, ŠKODA Auto, Porsche či TPCA. V rámci životního cyklu produktů zajišťuje i dodávku náhradních dílů. 

Společnost byla pod původním názvem ESSA CZECH spol. s.r.o. založena v lednu 1998 jako dceřiná společnost španělské skupiny Grupo Estampaciones Sabadell s.l. se sídlem v Úvalech u Prahy. Téhož roku proběhla výstavba nového areálu, o pouhý rok později byla zkolaudována a společnost tak mohla začít se svou produkcí na plné obrátky. V roce 2010 proběhla fúze se společností AUTOPARTS EUROPE s.r.o., jež rozšířila provoz ESSA CZECH o kapacity v Praze Letňanech.  Po ukončení restrukturalizace v roce 2018 se společnost ESSA CZECH spol. s.r.o. stala členem skupiny PROMET GROUP a přímou dceřinou společností společnosti Tawesco v Kopřivnici, a to již pod novým názvem Tawesco Automotive. Nově nabytá společnost tak rozšířila výrobní kapacity celé skupiny v oblasti výroby dílů pro automobilový průmysl. 

Během dvou let, během kterých se Tawesco Automotive zařadilo mezi právoplatné členy skupiny, se investovalo více než 200 mil. Kč do modernizace a automatizace strojového parku. Mezi tyto obměny patří také plánovaná výměna mechanické jednotky lisovací linky v Úvalech. V následujících letech plánujeme fúzi lisovacích výrobních provozů, během které se postupně přesunou kapacity lisování z Letňan do kopřivnické společnosti Tawesco. Zůstanou nám tak do budoucna dvě lokality pro lisovaní, Úvaly, kde lisování nijak rozšiřovat nebudeme a Kopřivnice, kde ten prostor pro rozšíření a přesun Letňan máme. A tak i vzhledem k této fúzi byl v letošním roce ve společnosti Tawesco v Kopřivnici zakoupen a momentálně je instalován nový transferový lis značky Schuler, jehož finalizace proběhne začátkem roku 2021. A pokud jste byli pozornými čtenáři našich předchozích příspěvků, tato informace a video Vám nemohla uniknout. V minulém týdnu jsme sdíleli právě toto video, jak vypadal návoz prvních částí tohoto lisu do Kopřivnice. A věřte tomu, že nám tam opravdu roste jako houba po dešti, a to pořádně velká. 

3. 12. 2020 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše