Příběh společnosti Promet Logistics

Nárůst potřeby přepravy surového materiálu dalo vzniknout nové společnosti PROMET LOGISTICS, jejiž flotila dnes brázdí celou Evropou.

Společnost Promet Logistics a.s. byla založena v roce 2007 jako nová společnost, jejíž cílem bylo pokrýt narůstající potřebu přeprav surového materiálu. V tomto roce byla tehdejší ještě ne skupina Promet Group zastoupena pouze firmou Promet Czech a Promet Slovakia, které se věnují dodávkám surových materiálů do sléváren a oceláren, a vlastní slévárna Promet Foundry. Právě pro tyto firmy Promet Logistics zajišťovala přepravy. I proto se tehdy pořídilo 12 souprav ve spojení tahač značky MAN a sklopný návěs pro převoz volně loženého materiálu, primárně tedy surového železa, šrotu a feroslitin.  

V prvních 10 letech své existence se společnost Promet Logistics zaměřovala primárně na přepravu volně loženého materiálu. Ostatní přepravy na různých typech návěsů společnost realizovala skrze spedici. Rok 2016 ovšem znamenal obměnu vozového parku. V červnu tohoto roku jsme si vyzvedli 16 nových tahačů DAF, které společnost doplnila o sklopné a plachtové návěsy, ale také třeba návěs s posuvným dnem. O tři roky později jsme obměňovali některé z těchto tahačů za 12 nových kousků pro změnu od značky Mercedes, která tehdy vyhrála výběrové řízení, naopak starší kusy značky MAN se prodaly.  

Dnes Promet Logistics zajišťuje přepravy různých materiálů a výrobků pro celou skupinu Promet Group, ale také pro externí klientelu. Co se týče pozemní přepravy, zajišťuje náš dispečink převoz sypkých metalurgických materiálů, jako surové železo, šrot nebo koks; přepravu potravin, jakými jsou například brambory z Belgie, k čemuž společnost vlastní také GMP+ certifikát; anebo přepravu hotových výrobků na plachtových návěsech, ku příkladu rámy pro kombajny John Deere, které vyrábí sesterská společnost Tawesco v Kopřivnici. Nadále společnost zajišťuje železniční přepravu, ale také leteckou anebo námořní, kde jsme hlavně v posledním roce navýšili naše aktivity. V rámci námořní přepravy přepravujeme kontejnerové zakázky, speciální zakázky anebo s nadrozměrnými parametry. Denním chlebem pro Promet Logistics je také tzv. kombinovaná přeprava, která se skládá z několika typů transportu zboží. Našim zákazníkům jsme tak schopni nabídnout komplexní řešení včetně pojištění celních řízení a veškerých náležitostí, a to pro zakázky z bodu A do bodu B s optimálním řešením. 

Naším cílem pro léta budoucí je být primárně nositelem zakázek a s naší smečkou “vlčáků” najít optimální řešení přepravy ke spokojenosti zákazníka, a to jak z pohledu ekonomického, tak obchodního a časového. 

7. 12. 2020 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše