Příběh společnosti PROMET GROUP

PROMET GROUP je významnou českou rodinnou firmou se silným zaměřením na hutní a strojírenský průmysl již od 90.let!

Počátky společnosti PROMET GROUP se datují do roku 1992, kdy vznikla společnost PROCENTO spol. s.r.o. V oblasti metalurgie zahájila svou činnost s dodávkami hutnických materiálů do České republiky, převážně dodávkami surového železa. Portfolio společnosti se postupem času rozrostlo o další suroviny jako feroslitiny, slévárenský a vysokopecní koks. Expanze společnosti na evropském trhu přímo vyzývala i ke změně jména a současný název tak vznikl spojením slov PROCENTO METALURGIE.

Během svého téměř 30letého života se skupina rozrostla do takřka 40 společností, z nichž většina sídlí na území naší republiky a zaměstnává okolo 3500 zaměstnanců. Podle žebříčku prestižního časopisu Forbes patří skupina PROMET GROUP mezi TOP 10 největších českých rodinných firem a také mezi 100 nejvýznamnějších podniků Czech Top 100 na území České republiky.

Mateřská společnost PROMET GROUP řídí a koordinuje čtyři hlavní divize.

Divize strojírenství je nejsilnější oblastí skupiny. Patří zde společnosti zaměřující se na výrobu dílů a výrobu lisovacích nástrojů do hmotnosti 40 tun zejména pro segment automotive, zemědělské, stavební či lesní techniky, patří zde výroba komponentů pro návěsy a vozíky a v neposlední řadě i výroba nákladních automobilů značky Tatra.

TAWESCO  I  TAWESCO AUTOMOTIVE  I  STECOMTRA  I  TATRA TRUCKS

Do divize metalurgie spadají společnosti zastupující surovinové dodávky pro slévárny a ocelárny od surových želez přes feroslitiny až po očkovadla a nauhličovadla. Společnosti nabízejí širokou škálu odlitků s opracováním např. pro výrobce elektromotorů a výtahových systémů, široký sortiment výrobků pro automobilovou výrobu, výrobu zemědělských a stavebních strojů, manipulační techniku či dopravní zařízení.

PROMET CZECH a PROMET SLOVAKIA  I  PROMET FOUNDRY  I  PROMET PREFIX  I  TATRA METALURGIE

V roce 2017 se razantně rozšířila divize inženýrství, která mimo dodávek kompletovaných technologií a ocelových konstrukcí přidala i realizaci staveb na klíč pro malé i nadnárodní firmy a realizaci dodávek silnoproudu a slaboproudu.

KOFING  I  VAMOZ-SERVIS  I  ELEKTROMONT BRNO

Poslední divizí jsou služby, ty jsou tvořeny podpůrnými činnostmi pro tři výše uvedené divize. Řadíme zde mateřskou společnost poskytující centrální služby jako účetnictví, treasury, controlling, správu majetku a investic, marketing a další, též logistické služby a pracovní agentury.

PROMET GROUP  I  PROMET LOGISTICS  I  PROMET JOBS  I  PROMET WORKS

PROMET GROUP klade velký důraz na diverzitu nejenom výrobního portfolia jednotlivých společností, ale i celé skupiny. Hlavním cílem je využívat synergií divizí a vytvářet stále větší a významnější přidanou hodnotu pro své zákazníky. PROMET GROUP se stala nezávislou rodinnou firmou vyznávající dlouhodobá a strategická dodavatelsko-odběratelská partnerství.

8. 2. 2021 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše