Příběh společnosti PROMET FOUNDRY

Slévárna PROMET FOUNDRY, klíčový producent šedé a tvárné litiny v České republice, navazuje na tradici slévárenské výroby na Vsetínsku sahající do konce 19. století!

Slévárna byla založena firmou THONET. Životem 82letého člověka projde tolik zkušeností, turbulencí, vzletů a pádů, zážitků, úspěchů, šťastných i těžkých chvil, změn, které donutí k obrovskému poznání, které je nepřenosné. A tak i naše slévárna prošla v mezidobí let 1922 až 2004 tolika proměnami, kdy ji neminulo rozšíření výrobního programu a inovace všeho druhu. Postupem let prošla nevyhnutelnými změnami, které souvisely jak s dobou a celospolečenským vývojem, tak si prošla i tolik potřebnými obnovami a nástupem moderní technologie ve výrobě odlitků jako např. v zavedení plně automatizované formovací linky na výrobu drobných a středních odlitků z šedé a tvárné litiny.

Zájem skupiny PROMET o slévárnu má kořeny již v roce 1999 a nabyl největší intenzity okolo února 2004, tehdy došlo k jejímu úplnému převzetí Slévárny Vsetín spol. s.r.o. společností PROCENTO-METALURGIE spol. s.r.o. Strategií nového vlastníka byla nemalá investiční činnost směřující k modernizaci slévárny do takového stavu, aby byla schopna čelit a vyhovět náročným požadavkům svých zákazníků. Jednou z realizovaných investic byla technologie Lost Foam, díky které slévárna mohla vyhovět požadavkům skandinávských zákazníků, jako třeba ABB. V září 2005 slévárna změnila název na PROMET FOUNDRY s.r.o. a tak se v plné síle zařadila do skupiny PROMET. V roce 2007 se slévárna, pod již činným názvem PROMET FOUNDRY transformovala na akciovou společnost PROMET FOUNDRY a.s.

Naše slévárna nabízí širokou škálu odlitků ze železa a zajišťuje výrobu modelového zařízení a proces obrábění odlitků. Kapacita 8000 tun ročně je vytížena na automatické lince pro odlitky do 80 kg, zejména na dvou ručních linkách pro odlitky do 2500 kg. Strojní formovna je vybavena automatickou formovací linkou s impulsním systémem zhutňování bentonitové formovací směsi. Ruční formovna je vybavena kontinuálními mísiči furanové samotuhnoucí formovací směsi. Pro přípravu směsi je použito 100 % regenerátu z mechanické regenerace. Doplňkovou činností jsou služby tepelného zpracování, tryskání a máčení odlitků. Kromě běžných certifikací slévárna disponuje i certifikátem pro lodní průmysl BV MODE II. SCHEME. Cílem společnosti je dlouhodobé rozšiřování portfolia zákazníků a zvyšování tvorby přidané hodnoty. I z toho důvodu se PROMET FOUNDRY zaměřuje také na nabídku odlitků s opracováním, které nabízí ve spolupráci se sesterskou strojírenskou společností PROMET PREFIX.

V sousedních zemích je náš výrobní závod známý pro vysoce kvalitní litinové výrobky a zejména pro naše know-how při výrobě statorů. Disponujeme kompletním sortimentem s různými velikostmi a provedeními. Více než polovina odlitků je vyrobena pro zákazníky ze zahraničí, zejména z Německa, Švédska a Švýcarska. Mezi nejvýznamnější zákazníky se řadí přední výrobci elektromotorů a výtahových systémů jako jsou SIEMENS, ABB, Schindler či zákazníci z řad výrobců námořní techniky a další.

Cílem slévárny je zaměření na ekologickou a energeticky úspornou výrobu s neustálým důrazem na kvalitu a efektivnost výroby. Po realizaci investic do nových elektrických středofrekvenčních indukčních pecí v roce 2014, které nahradily stávající technologii kuplových pecí, došlo k významnému snížení škodlivých látek v ovzduší a nahrazení staré technologie moderní technologií. Klíčovým pro další rozvoj společnosti a dosažení našeho cíle bude v následujících letech projekt „Ekologizace slévárny PROMET FOUNDRY Vsetín“ v hodnotě přibližně 400 milionů Kč, o jehož realizaci vedení PROMET FOUNDRY usiluje.

13. 1. 2021 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše