Příběh společnosti KOFING

Portfolio společnosti Kofing zahrnuje zakázky od výroby ocelových konstrukcí přes stezky do oblak až po opravy tandemových pecí.

KOFING engineering v. o. s. byla založena na jaře roku 1990 jako jedna z prvních soukromých firem na území Ostravy. V tomto období bylo její hlavní činností kompletace a dodávky drobných investičních celků a technologických uzlů.  V roce 1998 byla převedena její veškerá vlastnická práva na firmu KOFING a.s., firma tak pokračovala i nadále ve všech svých zavedených výrobních, montážních, servisních a dodavatelských aktivitách. Od roku 2010, kdy se KOFING začlenil do skupiny PROMET GROUP, mohly být realizovány zakázky komplexních technologických celků rozsáhlejšího charakteru. 

Společnost KOFING se zabývá dodávkami kompletovaných technologií a ocelových konstrukcí převážně pro hutní, strojírenský, energetický a chemický průmysl v tuzemsku i zahraničí. V těchto stěžejních oblastech se zaměřuje na montáže průmyslových investičních celků a technologických zařízení; výrobu a montáže kovových konstrukcí a jejich částí; rekonstrukce, opravy a demontáže technologických zařízení; opravy, revize a zkoušky vyhrazených zdvihacích zařízení, dodávky a opravy tlakových zařízení a tlakových nádob, kotlů a částí kotlů; dodávky a opravy plynových zařízení včetně zkoušek v rozsahu A až G; odstávkové práce v průmyslových provozech; provádění staveb, jejich změn a odstraňování. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří Martin GmbH, AmpluServis, SKAKO, Liberty Ostrava, Třinecké železárny a další. 

Mezi reference společnosti KOFING patří například opravy tandemových pecí, kompletní dodávky třídičů, výroba ocelových částí tavících pecí, výroba membránových stěn, výroba a montáž ocelových částí Améba Brno a další. Společnost KOFING se také podílela na výstavbě turisticky známé Stezky v oblacích na Dolní Moravě, pro kterou vyráběla veškeré ocelové prvky v celkové hmotnosti 421 tun a na níž prováděla povrchovou ochranu žárovým zinkem. A na další ocelové krásce se podílí i letos, tentokrát vyrůstá u našich polských sousedů v lázeňské oblasti Świeradów-Zdrój v Dolnoslezském vojvodství poblíž česko-polských hranic. 

KOFING také investuje do modernizace výrobních technologií. Byl zakoupen autojeřáb TEREX-CITY 40 t a nové svařovací aparáty spol. FRONIUS v hodnotě 1,3 mil. Kč. V roce 2017 byla zahájena realizace úpravy vlastního objektu v Paskově, za účelem zvýšení estetické úrovně a kultury pracovního prostředí. Ve stejném roce byl také pořízen laserový pálící stroj v hodnotě 2,4 mil. Kč. V příštích letech nás čekají další investice, například investice do výrobních prostor a technologií. 

11. 12. 2020 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše