Příběh firmy TATRA TRUCKS

Seznamte se s třetí nejstarší automobilkou na světě, která je ovšem i přes svůj věk v nebývalé (neuvěřitelné) kondici. Na svých korbách unese lecos a díky unikátnímu podvozku a centrální rouře projede všude.

„Každý příběh někde začíná.“ Tento slogan jsme si oblíbili a vzali za svůj, a to ze zcela prostého důvodu. Celá naše skupina někdy vznikla, postupně se rozrůstala a rozvíjela se, avšak hlavně naše produkty jsou ty, které tvoří příběhy. Rozhodli jsme se Vám všechny naše firmy ve skupině postupně představit, co všechno jako celek tvoříme a jaké příběhy se u nás rodí.

A rovnou začneme tou nejznámější a vlastně i nejstarší, firmou TATRA TRUCKS. Tatru jsme koupili v roce 2013 spolu s největší rodinnou firmou v České republice skupinou CSG.

Kopřivnická automobilka TATRA se řadí mezi nejstarší automobilky světa a pyšní se i prvenstvím v nejdelší nepřetržité tradici výroby dopravních prostředků na světě. Její příběh začal roku 1850 a to výrobou kočárů. Postupem času se TATRA vypracovala přes osobní automobily až k těm dnes tolik ceněným a potřebným, nákladním automobilům. TATRA své první nákladní automobily začala vyrábět roku 1898 a obrovským způsobem tím ovlivnila vývoj celého automobilového průmyslu jak u nás, tak i v zahraničí.

Od té doby uběhlo 122 let a TATRA stále roste a těší se velké oblibě. Od roku 2013 je společnost TATRA TRUCKS ve vlastnictví českých akcionářů a prošla úspěšnou restrukturalizací. Nákladní automobily TATRA jsou pokladem na celém světě, zejména díky tatrovácké koncepci vozidla, která se zrodila ve dvacátých letech minulého století a doposud se ji nikomu nepodařilo úspěšně napodobit. Jde o unikátní koncepci podvozku s principem použití centrální nosné roury a náprav s nezávisle zavěšenými výkyvnými polonápravami. Nákladní vozidla jsou pověstná díky své průchodnosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysokou spolehlivostí a vynikajícími užitnými vlastnostmi. TATRA má v nabídce 7 základních modelových řad a více než 140 variací a možnost specifikace projektu, které zaujmou a uspokojí každého zákazníka. Díky tomu všemu je využívána snad ve všech odvětvích přes stavebnictví, těžařství, lesnictví, zemědělství až po hasiče či armádu.

O úspěšnosti automobilky TATRA TRUCKS hovoří i čísla. V roce 2019 vyrobila 1181 nákladních automobilů a podvozků a její tržby dosáhly hodnoty takřka 6 mld. korun. I přes nepříznivou situaci, která letos zasáhla veškerá odvětví, nezastavila kopřivnická TATRA svou výrobu. Od počátku pandemie věnuje veškeré úsilí ochraně zdraví zaměstnancům a díky tomu běží výroba naplno a vypadá to na další úspěšný rok.

Vynikající jízdní vlastností vozidel TATRA jsou léta ověřována i na trasách dakarských soutěží. Největších úspěchů dosáhly posádky Tater v dálkových soutěžích Rallye Dakar a Africa Eco Race, zde v čele s Tomášem Tomečkem. Tomáš Tomeček je jediný závodník, který usedá za volant ryze 100% české Tatry doslova ručně složené, úplně sám a s dávkou velké kuráže brázdí přes pouštní duny neúprosným africkým kontinentem. Situace ohledně pandemie spojené s nemocí Covid-19 sice mění životy, my však pevně doufáme, že účasti v ročníku 2022 nám už nic nezabrání a TATRA si opět dojede pro přední příčky i v silné konkurenci!

20. 11. 2020 Události

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše