Memorandum o spolupráci s firmou Hyundai Steel

TAWESCO je první evropská firma, která podepsala s firmou Hyundai Steel memorandum o spolupráci při výrobě „zelené oceli“. Korejská firma se v něm mimo jiné zavazuje k výrobě zelené oceli. Memorandum podepsala v Jižní Koreji generální ředitelka Tawesca Margita Rejchrtová.

„Společnost Hyunday Steel si vybrala TAWESCO jako vlajkovou loď pro zelenou ocel v Evropě. Jsme pyšní. Je to pro nás obrovská prestiž, která přišla po devíti letech skvělé vzájemné spolupráce. Pro nás je to zároveň obrovská příležitost být u něčeho tak důležitého a velkého,“ říká k podpisu memoranda Margita Rejchrtová. 

Co podpis memoranda znamená?

- Jde o spolupráci, která vede k ochraně životního prostředí.  V memorandu se Hyundai Steel zavazuje k výrobě zelené oceli. Do roku 2050 chce vyrábět ocel s nulovou uhlíkovou stopou.

- Tento měsíc vyrobí huť HYUNDAI STEEL první tuny této oceli. TAWESCO si vybrala jako vlajkovou loď pro tuto ocel v Evropě.

- Budeme pro Hyundai Steel dělat trhací a lisovací zkoušky a celou testovací výrobu.

- Budeme zprostředkovávat obchod této zelené oceli.

- Pro TAWESCO znamená memorandum otevření dveří k novým zákazníkům, kteří jdou směrem ekologizace své výroby a zelenou cestou.

Co předcházelo podpisu memoranda?
 
- Ocel z Koreje dovážíme už deset let. Má totiž vynikající kvalitu.

- Z korejských hutí dovážíme 50% oceli a toto číslo chceme ještě navýšit. 

- Od roku 2026 zavede EU povinnou deklaraci uhlíkové stopy oceli dovážené ze zemí mimo EU.

1. 1. 1970 Události, Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše