Investiční a developerské projekty

Skupina Promet cílí také na obnovu a rozvoj lokalit, ve kterých působí. Mezi činnosti podporující tuto aktivitu patří investiční projekty residenčního a kancelářského charaketru.

Projekt MIOR/VELKÁ

Pro rozvíjející se potřeby skupiny PROMET připravujeme zahájení kompletní rekonstrukce a oživení objektu MIOR. Po rekonstrukci zde vznikne okolo 5 tisíc m2 kanceláří v kategorii A, které budou poskytovat vhodné a zdravé zázemí pro zaměstnance. Pro tento záměr již máme vydáno stavební povolení a před jeho zahájením ještě probíhá finalizace návrhů interiérů. Poté přistoupíme k výběru zhotovitele této investice, jejíž objem je 200 mil Kč, a po výběru zhotovitele může být rekonstrukce již v roce 2022 zahájena. Dokončení této rekonstrukce bude přínosem i pro okolí, které začíná procházet postupnou revitalizací a zkulturněním veřejných ploch.

Projekt VOJANOVA

Na přelomu minulého roku jsme se zúčastnili soutěže na využití pozemku v centru města u divadla loutek. Kde byl ze všech návrhů městem náš návrh vybrán jako vítězný. V následném období jsme návrh dopracovali do finální podoby, která může zamířit k realizaci poté, co tento finální návrh bude schválen SMO (Statutární město Ostrava). Jedná se o 6 podlažní bytový dům s funkčním přízemím, v němž jsou umístěny příhodné bytové jednotky, které zajistí svým obyvatelům klidné a nerušené bydlení.  V tuto chvíli jednáme o dopracování zadávací dokumentace na investici, která by mohla započíst na sklonku roku 2023, a to v objemu 150 mil Kč.

Projekt RIX, sídlo skupiny PROMET

V návaznosti na oba přilehlé projekty MIOR a Vojanova se již teď zabýváme budoucností stávajícího objektu v němž PROMET GROUP sídlí. V tuto chvíli je připravena koncepční studie, která je projednávána s památkáři a městským architektem, kdy je naším cílem tomuto nárožnímu objektu navrátit jeho původní hodnoty tak, aby lépe zapadal do postupně upravovaného centra města. Současné odhadované náklady na přestavbu objektu jsou okolo 100 mil Kč.

10. 1. 2022 Investice, Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše