Implementace softwaru SAP

Tento rok se nese ve znamení příprav a implementace nového podnikového informačního systému SAP pro správu a řízení obchodních a výrobních procesů. Nový software nám usnadní a zefektivní zpracování dat a zlepší tok informací napříč skupinou PROMET GROUP. Jeho spuštění je plánováno na leden 2022. 

Řešení v podobě informačního systému SAP nám ve společnosti pomůže při standardizaci postupů, zefektivnění procesů a přehlednosti při správě obchodních dokumentů. Cílem projektu je mimo jiné umořit denní administrativu a zrychlit postupy vedoucí k vyřešení úkolů. Software ve světě používají jak malé a střední, ale také velké společnosti, proto byl pro naši společnost vybrán jako jeden z nejlépe hodnocených řešení. V SAPu budeme pracovat s dokumenty jako jsou např. logistická data – příjmy, výdeje materiálu, účetní data – fakturace, dobropisy, řízení finančních toků apod tak i obchodní dokumentace – nabídky, objednávky a poptávky. Rovněž budeme řídit výrobu, která je v naší společnosti pestrá – od zakázkové přes projektovou až po specializovanou v segmentu automotive. Tímto se v podniku zrychlí pracovní toky, odstraní se duplicita dat, zlepší se provozní efektivita, zvýší produktivita a zlepší se vztahy se zákazníky. Díky tomuto systému bude vše v jednom „balíku“ a propojeno navzájem, tak aby každý měl maximum informací ke své práci. Jednoduše řečeno, tento software shromažďuje a zpracovává data a informace na jedné platformě od nákupu surovin přes výrobu, logistiku, ekonomiku až po obchodní procesy a spokojenost zákazníků.

SAP lze také použít k výrazné automatizaci či predikci materiálových toků. Ve společnosti toto lze použít pro automatické vygenerování požadavků na nákup zboží, eliminaci starých zásob, případně k cenovým, nákupním i prodejním analýzám. Tyto analýzy nám pomohou lépe odhadnout vývoj potřeb a optimalizovat nákupní proces.

Projekt SAP ve společnostech PROMET GROUP se v tuto chvíli nachází ve fázi, kdy dochází k mapování a popisu všech procesů v jednotlivých odděleních a společnostech. Toto mapování bude sloužit jako podklad pro návrh adekvátního řešení pro jednotlivé obchodní útvary. V mnoha případech předpokládáme také nalezení efektivnějšího řešení oproti tomu, které je dnes používáno případně které na odděleních a odborných útvarech navrhují realizovat.

Abychom Vám projekt SAP ještě lépe přiblížili, rozhodli jsme se přirovnat ho k etapám Rallye DAKAR, což je náročný etapový závod, který určitě každý znáte. O průběhu tohoto projektu a jeho fázích-etapách Vás budeme průběžně informovat na webových stránkách společnosti PROMET GROUP www.prometgroup.eu a prostřednictvím sociální sítě LinkedIn.

26. 4. 2021 Investice

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše