Tatra kolem světa 2 pokračuje ve své výpravě!

I přes problémy, které v minulém roce expedici způsobila celosvětová pandemie Covid-19 a kvůli kterým musela být první etapa ukončena dřív, to posádka nevzdala a pokračovala v plánování další trasy expedice Tatra kolem světa 2.

A jelikož dle informací Džibutského velvyslanectví v Německu jsou hranice Afriky otevřeny byla volba pro tento rok jasná. Na jaře tedy expedice Tatra kolem světa 2 odstartuje právě tam! Tatra T815 vyrazí z hlavního města Džibuti do Somalilandu, Etiopie, Keni přes Ugandu, Tanzanii, Malawi, Zambii, Zimbabwe, Jihoafrickou republiku, Botswanu až do Namibie. Podle situace je možné, že se výprava vydá i do dalších zemí. Plánem je projet jich minimálně 10.

Z Afriky se pak na konci roku 2021 Tatra přepraví z Jižní Afriky do Jižní Ameriky, kterou je v plánu projet v roce 2022 spolu se Střední a Severní Amerikou. V roce 2023 se auto přepraví do Vladivostoku a odtud se bude výprava vracet zpátky do České republiky.

Tak držíme palce, aby již vše probíhalo hladce a Tatra tak mohla nadále šířit dobré jméno Česka a českých výrobků ve světě!