Skupina Promet Group navýšila meziročně svůj obrat o více než 2,5 miliardy Kč

Ostravská skupina Promet Group, která je 10. největší rodinnou firmou v ČR působící v oblasti metalurgie, strojírenství, inženýringu a služeb zveřejnila konsolidované finanční výsledky.

Konsolidovaný obrat skupiny se meziročně navýšil o 2,59 miliardy na úroveň 7,859 miliardy Kč. Rekordně se navýšila také EBITDA skupiny na více než 726,5 miliónů Kč, což je meziroční skok o 60 %. Skupina rovněž vykázala adekvátní navýšení u přidané hodnoty, která narostla o 353 miliónů Kč na úroveň 1,619 miliardy Kč. Rovněž se navýšil také zisk před zdaněním na 457 miliónů Kč.

Finanční ukazatele skupiny Promet Group se meziročně značně navýšily z důvodu jak organického, tak akvizičního růstu. Rok 2017 byl pro skupinu přelomový nejen v navýšení finančních ukazatelů, ale také v rámci strategických akvizic. Počátkem roku skupina realizovala nákup společností Stecomtra s.r.o., Stecomtra Steel Components s.r.o. a Stecomtra Property s.r.o., vyrábějící svařované rámy a díly převážně pro kamionové návěsy.  Proběhla rovněž akvizice 25 % akcií společnosti Elektromont Brno, akciová společnost. V polovině roku byla ukončena reorganizace společnosti VAMOZ – servis a.s., která posílila jako nový člen divizi inženýringu. V roce 2018 se skupina zaměřuje hlavně na organický růst a stabilizaci nových členů skupiny.

O SKUPINĚ PROMET GROUP

Skupina Promet Group se zaměřuje převážně na oblast hutního a strojírenského průmyslu v České republice i zahraničí. Portfolio firem nabízí slévárenskou výrobu; finální opracování hutní produkce; dodávky surových materiálů pro slévárny a ocelárny; výrobu dílů pro automobilový průmysl, zemědělství či lesnictví a kamionové návěsy; výrobu komplexních technologických celků na zakázku pro hutní, strojírenský, energetický či chemický průmysl; ale také v oblastí služeb jako logistika, správa nemovitostí a dalších. Skupina zaměstnává takřka 2000 kmenových zaměstnanců a vytváří konsolidovaný obrat takřka 8 miliard Kč.

KONTAKT:

Marketingové oddělení Promet Group a.s.

marketing@prometgrou.eu