Příběh společnosti KOFING

KOFING engineering v. o. s. byla založena na jaře roku 1990 jako jedna z prvních soukromých firem na území Ostravy. V tomto období bylo její hlavní činností kompletace a dodávky drobných investičních celků a technologických uzlů.  V roce 1998 byla převedena její veškerá vlastnická práva na firmu KOFING a.s., firma tak pokračovala i nadále ve všech svých zavedených výrobních, montážních, servisních a dodavatelských aktivitách. Od roku 2010, kdy se KOFING začlenil do skupiny PROMET GROUP, mohly být realizovány zakázky komplexních technologických celků rozsáhlejšího charakteru. 

Společnost KOFING se zabývá dodávkami kompletovaných technologií a ocelových konstrukcí převážně pro hutní, strojírenský, energetický a chemický průmysl v tuzemsku i zahraničí. V těchto stěžejních oblastech se zaměřuje na montáže průmyslových investičních celků a technologických zařízení; výrobu a montáže kovových konstrukcí a jejich částí; rekonstrukce, opravy a demontáže technologických zařízení; opravy, revize a zkoušky vyhrazených zdvihacích zařízení, dodávky a opravy tlakových zařízení a tlakových nádob, kotlů a částí kotlů; dodávky a opravy plynových zařízení včetně zkoušek v rozsahu A až G; odstávkové práce v průmyslových provozech; provádění staveb, jejich změn a odstraňování. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří Martin GmbHAmpluServis, SKAKO, Liberty Ostrava, Třinecké železárny a další. 

Mezi reference společnosti KOFING patří například opravy tandemových pecí, kompletní dodávky třídičů, výroba ocelových částí tavících pecí, výroba membránových stěn, výroba a montáž ocelových částí Améba Brno a dalšíSpolečnost KOFING se také podílela na výstavbě turisticky známé Stezky v oblacích na Dolní Moravě, pro kterou vyráběla veškeré ocelové prvky v celkové hmotnosti 421 tun a na níž prováděla povrchovou ochranžárovým zinkem. A na další ocelové krásce se podílí i letos, tentokrát vyrůstá u našich polských sousedů v lázeňské oblasti Świeradów-Zdrój v Dolnoslezském vojvodství poblíž česko-polských hranic. 

KOFING také investuje do modernizace výrobních technologií. Byl zakoupen autojeřáb TEREX-CITY 40 t a nové svařovací aparáty spol. FRONIUS v hodnotě 1,3 mil. Kč. V roce 2017 byla zahájena realizace úpravy vlastního objektu v Paskově, za účelem zvýšení estetické úrovně a kultury pracovního prostředí. Ve stejném roce byl také pořízen laserový pálící stroj v hodnotě 2,4 mil. Kč. V příštích letech nás čekají další investice, například investice do výrobních prostor a technologií.